Home Furniture Ліжка: нюанси конструкції та правила вибору

Ліжка: нюанси конструкції та правила вибору

by marusia

Для здоров’я людини важливо обирати найкращі ліжка. Від цього залежить комфорт, здоровий сон та правильна осанка.

При покупці спального гарнітура в дім або квартиру особливу увагу необхідно приділити вибору ліжка з каталогу інтернет магазину magdek.com.ua. Адже саме цей предмет інтер’єру відіграє головну роль у обстановці кімнати для відпочинку.

Відповідно до загальноприйнятої класифікації залежно від функціональних особливостей ліжка в спальню бувають одно-, півтора-, двоспальними. Ліжко для однієї людини має ширину, що не перевищує 1 м. Стандартними вважаються розміри 80 і 90 см. У ліжок півтора цей показник становить 110-150 см. Двоспальні моделі відрізняються значно більшою шириною. Вона варіюється в межах від 160 до 200 см.

Інакше справа з довжиною ложа. У стандартних моделей вона дорівнює 1,9-2 м. З реальними труднощами зіткнуться люди високого зросту, оскільки придбати ліжко великої довжини на сучасном ринку складно. Однак його можна замовити під замовлення безпосередньо в меблевому салоні або фабриці-виробнику.

Ліжко складається з каркасу, основи для м’якої складової (матрацу) та опорних елементів. Каркас може бути конструкцією з двох опорних спинок з бічними панелями (царгами) або чотирьох несучих цанг з навісними спинками. У другому випадку обов’язковим елементом є ніжки-опори.

На сьогоднішній день в магазинах існує безліч варіантів ліжкових рам. Найпростіші з них виготовляються з довгих дощок або металевих трубок, поперек яких закріплюються певним кроком пружні елементи (лат, джгути, пружини) або дерев’яні осередки. Коштує така конструкція приблизно $150-300. Для двоспальної моделі знадобиться дві одинарні або одна подвійна рама.

Більше дорогі рами-решітки роблять з великою кількістю рейок. Це дозволяє посилити конструкцію, зробити її міцнішою. Особливого значення має матеріал, з якого виготовлені поперечки. Найчастіше з цією метою застосовують березу чи бук. Деревина цих порід має достатню гнучкість і зносостійкість. Оптимальним варіантом будуть товсті (до 1 см у діаметрі) багатошарові рейки, кількість шарів у яких може досягати 10. Такі пластини створюють так званий ортопедичний ефект. Неоднаково прогинаючись під вагою різних частин тіла, вони допомагають хребту постійно залишатися прямим. Вартість рам цього типу варіюються в межах від $300 до 600. Ціни на вироби зумовлені не тільки дорожнечею матеріалів виготовлення, а й залежать від міцності основи, її гнучкості, ступеня ортопедичності.

You may also like

Leave a Comment